nowoczesne maszyny rolnicze
serwis maszyn rolniczych
części do maszyn - sklep stacjonarny i internetowy
+48 89 762 00 69
7:00 - 16:00

Fendt Slicer

Fendt Slicer

Perfekcja po ostatnie źdźbło. Kosiarki dyskowe Fendt Slicer.

Idealne pasze mogą być zbierane tylko przez idealne maszyny. Kosiarki dyskowe Fendt Slicer są w stanie sprostać każdemu wyzwaniu i nie pozostawiają na polu nawet jednego źdźbła, więc możesz mieć całkowitą pewność co do idealnego cięcia.

 

Bezstopniowa regulacja

Przed rozpoczęciem koszenia należy ustawić żądany nacisk dla systemu TurboLift. Siła nacisku na podłoże może zostać w dowolnym momencie zmniejszona podczas jazdy, a następnie przywrócona do wartości nastawy. To rozwiązanie zapewnia wyjątkowo szybką i niezawodną reakcję na zmieniające się warunki pracy. Na uwrociach system zawsze kalibruje się samoczynnie. Oprócz idealnej jakości pasz system TurboLift oznacza również niewielkie zapotrzebowanie na siłę pociągową, co z kolei przekłada się na znaczną oszczędność paliwa. Naciśnięcie przycisku na bloku zaworów systemu TurboLift pozwala całkowicie zwolnić siłę nacisku zespołu tnącego i umożliwia łatwe, bezpieczne zaparkowanie narzędzia.

 

Zabezpieczenie wahliwe

SafetySwing to opatentowany mechaniczny układ zabezpieczający zespoły tnące kosiarek Fendt Slicer przed zderzeniem. Oba zespoły tnące mogą zostać odchylone oddzielnie w razie kolizji, ponieważ punkt obrotu znajduje się pośrodku kosiarki. Duże ramię pozwala odchylić kosiarkę w górę i do tyłu, aby mogła bezpiecznie minąć przeszkodę. Kosiarka samoczynnie wraca do położenia roboczego, umożliwiając szybkie wznowienie pracy.

 

Kompaktowe wymiary po złożeniu

Nawet przy szerokości roboczej 9,60 m wysokość transportowa pozostaje poniżej 4 m. Jest to zasługą głęboko osadzonego cylindra na ramieniu podnoszącym. Środek ciężkości kosiarki został również przesunięty sporo w dół, co oznacza, że kosiarka Fendt Slicer TL bardzo sprawnie porusza się po drogach. Podłączoną do ciągnika kosiarkę można bezpiecznie transportować w pozycji złożonej, oszczędzając miejsce! Ponieważ kosiarki Fendt Slicer mają modułową budowę, można je w dowolnym momencie wyposżyć w kondycjoner palcowy lub walcowy.

 

 

Zobacz pełny opis na stronie producenta

dział handlowy

+48 89 762 17 38

Kontakt z działem sprzedaży maszyn nowych i używanych

Wypełnij formularz i zostaw nam swoje dane – specjalista ds. sprzedaży maszyn nowych oraz używanych skontatkuje się w ciągu jednego dnia roboczego!

Serwis wykorzystuje pliki cookies do poprawnego działania strony. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt. Polityka prywatności